​Tahiri, Pupovci dhe Rusta-Blaka fillojnë sot Kampionatin Botëror në skitari

Skijim

​Tahiri, Pupovci dhe Rusta-Blaka fillojnë sot Kampionatin Botëror në skitari

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 09:42
Albin Tahiri, Arbi Pupovci dhe Fiona Rusta-Blaka j

Albin Tahiri, Arbi Pupovci dhe Fiona Rusta-Blaka janë tre skitarët që do ta përfaqësojnë Kosovën në kuadër të Kampionatit Botëror në skitari.

Ky kampionat është duke u mbajtur në Cortina d'Ampezzo të Italisë.

Numrat rendor që do t’i mbajnë skitarët tanë janë, Tahiri me numër 82, Pupovci me numër 87 dhe Rusta Blaka me numër rendor 93.

Të dy konkurrencat do të fillojnë sot garat nga ora 10:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat