Mbahet konferenca “Sporti dhe Media”

Sporti

Mbahet konferenca “Sporti dhe Media”

Më: 30 dhjetor 2020 Në ora: 19:18
Mbahet konferenca Sporti dhe Media

Komiteti Olimpik i Kosovës dhe Shoqata e Gazetarëve Sportivë të Kosovës kanë organizuar edicionin e katërt të konferencës “Sporti dhe Media”.

Shkaku i pandemisë Covid 19, konferenca këtë herë është mbajtur përmes platformës virtuale ‘Zoom’.
Krahas drejtuesve të KOK-ut dhe SHGSK-së, pjesëmarrës ishin edhe drejtues të federatave sportive, gazetarë vendi dhe rajoni.

Në këtë konferencë është biseduar për sfidat e gazetarëve gjatë pandemisë Covid 19, roli i mediave karshi aktiviteteve të organizatave sportive gjatë pandemisë, si dhe çka na pret në të ardhmen.

Besim Hasani, president i KOK-ut, ka thënë se ky vit nuk ka qenë aspak i lehtë, megjithatë, janë mbajtur disa aktivitete dhe nuk ka munguar bashkëpunimi me gazetarët sportivë. 

Edmond Thaçi, kryetar i SHGSK-së, foli për vështirësisë që kanë pasur në vitin 2020, ku disa gazetarë ndërruan jetë nga Covid 19, kurse shumë të tjerë arritën të mbijetojnë duke ruajtur vendet e punës.
 
Pjesëmarrësit tjerë si Naser Ramadani nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, Agron Kuka, kryetar i Federatës së Xhudos të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat