Lorde: Po vë në pikëpyetje vetveten

Bota e Yjeve

Lorde: Po vë në pikëpyetje vetveten

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:50
Lorde

Lorde po flet për vetminë që ka ndier gjatë pandemisë së vazhdueshme COVID-19.

Në një buletin për fansat e dërguar të martën, këngëtarja e “Royals”, 24 vjeçe, shpjegoi se viti 2021 ka dalë ndryshe nga sa priste, duke e quajtur vitin “një turbullues i vërtetë i kokës”.

“Pandemia ka vazhduar t’i bëjë gjërat të vështira, të vetmuara ose të rrezikshme për absolutisht të gjithë në shkallë të ndryshme, por jashtë kësaj, viti 2021 ka qenë i vështirë në mënyra krejtësisht të papritura,” shkroi Lorde.

“Të jesh larg nga shtëpia në një kohë ku vendi po lufton të përmbajë virusin, duke u ndjerë i izoluar nga miqtë dhe të dashurit atje. Duke parë vendin në të cilin jam dhe duke u ndjerë e larguar nga aq shumë nga ato që shoh, dhe duke e ditur se ndjehet si e larguar nga unë,” vazhdoi artistja me origjinë nga Zelanda e Re, duke shtuar se ajo “po vë në pikëpyetje se çfarë po bëj dhe pse, gjatë gjithë kohës, në një nivel të paprecedentë”.

Fituesja e dyfishtë e Grammy-t preku gjithashtu “vendimin e saj për t’u tërhequr nga mediat sociale” – postimi i saj i fundit në Instagram u nda në mes të qershorit – si “diçka që e kam vënë në dyshim me të vërtetë gjatë kësaj kohe”.

“Isha shumë e sigurt se kapërcimi i negativëve (humbje e detyrueshme kohe, dridhje IV frike, cikli i kënaqshëm por i zbrazët i vërtetimit) do të peshonte më shumë se humbja e anët pozitive (të ndjehesh si pjesë e një komuniteti, të dëgjoj fjalët e tua të ëmbla, të të godas përsëri). Por më ka marrë shumë malli për ty”, ka shkruar ajo në buletin.

Image
Lorde
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat