Kylie Jenner tregon dekorimin e Krishtlindjeve të punuar me dorë me vlerë 1 mijë dollarësh

Bota e Yjeve

Kylie Jenner tregon dekorimin e Krishtlindjeve të punuar me dorë me vlerë 1 mijë dollarësh

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 13:33
Kylie Jenner

Kylie Jenner bëri një postim, duke treguar dekorimin e Krishlindjeve.

24-vjeçarja tregoi një dekorim i cili ka vlerën mbi 1 mijë dollarë.

Ajo është një piramidë e historisë së Krishlindjeve, e cila është e punuar nga druri.

E veçanta e këtij dekorimi është se punohet me dorë nga kompania familjare Muller.

Ndryshe, piramidat e Krishtlindjeve janë dekorime që i kanë rrënjët në folklorin dhe zakonet e rajonit të malit Ore të Gjermanisë, por që janë bërë të njohura ndërkombëtarisht.

Image
Insta
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat