Diego Costa rikthehet në stërvitje

Futboll

Diego Costa rikthehet në stërvitje

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 18:49
Diego Costa

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa është rikthyer në stërvitje pas tri jave mungesë.

Sipas Marca, sulmuesi shpreson të rikthehet në formacionin e parë para përfundimit të vitit.

Sulmuesi u diagnostikua me lëndim në këmbën e djathtë, derisa ka arritur të shërohet me shpejtë se sa pritej.

Costa në totat këtë edicion ka zhvilluar 187 minuta duke shënuar një gol, derisa duhet të ‘luftojë’ për vendin në formacionin e parë me Luis Suarezin dhe Joao Felixin.

32-vjeçari më herët ishte i lidhur me largimin nga Atletico, por huazimi i Moratas të Juventusi ndryshojë të gjitha planet e klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat