Klinsmann: Ka stil të veçantë loje...

Futboll

Klinsmann: Ka stil të veçantë loje...

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 18:59
Klinsmann: Ka stil të veçantë loje...

Ish-lojtari i Interit, Jurgen Klinsmann është prononcuar në mikrofonat e “ESPN” për gjigantin zikaltër, Romelu Lukakun duke e cilësuar si një nga 5 sulmuesit më të mirë në botë:

“Sot për sot, Lukaku është një nga 5 sulmuesit më të mirë në botë.

Ai ka një stil të veçantë loje, nuk është elegant si Levandovski, nuk është si Ibrahimoviç që ka një stil tjetër, por ka forcën e tij.

Ka shpejtësinë siç e pamë të gjithë tek goli i tretë i Interit ndaj Lacios me Lautaro Martinez.”, përfundoi fjalën e tij, Jurgen Klinsmann.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat