Juventusi nis kontaktet për transferimin e lojtarit nga Kosova

Futboll

Juventusi nis kontaktet për transferimin e lojtarit nga Kosova

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 19:01
Juventusi nis kontaktet për transferimin e lojtarit nga Kosova

Sipas “Sport Ekspres” nga burime të sigurta në Itali, Juventusi ka nisur të interesohet për mbrojtësin shqiptar Ardian Ismajli.

Kampionët e Italisë e kanë piketuar dhe Ismajli do të jetë në vëzhgim deri në fundin e këtij sezoni.

Gjithashtu pëlqimin për lojtarin shqiptar e ka shfaqur më herët edhe Interi pasi e pa në fushën e blertë “murin shqiptar”, atje ku sulmuesit zikaltër e kishin të vështirë për ta kaluar.

Por ndryshe nga Juventusi, Inter nuk ka nisur ende kontaktet për të negociuar një marrëveshje të mundshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat