Nuk mjafton goli i bukur i Halimit në Gjermani

Futboll

Nuk mjafton goli i bukur i Halimit në Gjermani

Nga: K.Goca Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 14:55
Nuk mjafton goli i bukur i Halimit në Gjermani

Reprezentuesi i Kosovës, Besar Halimi, me gjithë që shënoi, goli i tij nuk e ndihmon Sandhausenin që të importon pikë nga Paderborni. 

Sandhausen pëson humbje me rezultat 2:1 nga Paderborni, në kuadër të javës së 22-të të Bundesliga II. 

Në minutën e 15-të, Besar Halimi nga rreth 17-18 metra shënon gol të bukur në këndin e majtë të poshtëm, por ky gol, nuk i kryen punë skuadrës së tij. 

Për vendasit shënuan Srbeny (36') e Antwi-Adjej (74').  Halimi u zëvendësua në minutën e 78-të.

Paderborn zë vendin e 10-të me 30 pikë dhe Sandhausen i 17-ti me 18 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat