Super jahti i ri i Abramovichit, jka sa qindra milion kushton

Futboll

Super jahti i ri i Abramovichit, jka sa qindra milion kushton

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 11:24
Jahti

Super jahti i ri i Roman Abramovich i cili kushton 430 milion funta fotografohet për herë të parë.

Solaris 460ft, i cili do të ketë tetë kuverta përfshirë një jastëk helikopteri, është drejt përfundimit.

Asnjë shpenzim nuk është kursyer dhe dy motorët e tij të përparuar elektrikë do ta bëjnë atë jahtin më të fuqishëm në botë.

Solaris është pothuajse gati për provat në det dhe duhet t'i dorëzohet pronarit të Chelsea, 54 vjeç, deri në verë.

Një burim tha: "Ky do të jetë jaht i vitit kur ajo të lëshohet në treg gjatë këtij viti."

Jahti po ndërtohet në kantierin Lloyd Werft në Bremerhaven, Gjermani.

Derdhja në të cilën po ndërtohet është më e madhe se Pallati Buckingham.

Solaris do të ketë 48 kabina, duke akomoduar deri në 36 pasagjerë dhe një ekuipazh prej 60 personash.

Burimi shtoi: "Detajet po mbahen shumë sekrete, por ajo do të jetë një shtesë e mrekullueshme për pronarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat