Ferizajn e mbulon turpi! 

Futboll

Ferizajn e mbulon turpi! 

Nga: K.G. Më: 16 mars 2021 Në ora: 18:38
Ferizajn e mbulon turpi! 

Klubi i futbollit Ferizaj po kalon periudhën më të rëndë të ekzistimit. Futbollistët dhe gjithë stafi, janë lodhur nga premtimet boshe! Ata nuk kanë asnjë zgjidhje tjetër, pos ta ndjekin rrugën e bojkotit!

“FC Ferizaj bojkoton stërvitjet dhe pritet edhe ndeshjet kampionale.

Klubi ynl nga nesër ka vendosur të futet në bojkot, si shkak i gjendjes së rëndë financiare.

Edhe përkundër që futbollistët kanë luajtur pa marrë asnjë pagë që disa muaj, dhe pa përkrahje nga askush prap ata po janë objekt i fyerjeve dhe ofendimeve nga të gjithë.

Futbollistët kanë vendosur të hyjnë në bojkot, duke mos zhvilluar as stërvitjet por edhe as ndeshjet në ligën e parë. 
Ju bëjmë apel, tifogrupit Ujqit, dashamirëve të futbollit që nesër në ora 14;00 të jenë në stadion të solidarizohen me ne. 

Të gjithë së bashku ta shpëtojmë klubin e zemrës nga më e keqja, nga shuarja e klubit”, thuhen në faqen e klubit Ferizaj. Ferizajn e mbulon turpi, a ka kush iu del në ndihmë djemve të ri?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat