Klopp ironizon trajnerin e Anglisë

Futboll

Klopp ironizon trajnerin e Anglisë

Më: 3 prill 2021 Në ora: 12:35
Klopp ironizon trajnerin e Anglisë

Jurgen Klopp ka dalur haptazi kundër trajnerit të Kombëtares angleze, Gareth Southgate.

Trajneri i Liverpool nuk arrin ta kuptojë se si është e mundur që një nga mbrojtësit më të mirë në Botë, siç është Trent Alexander-Arnold të most ë ftohet në kombëtare.

Në kuadër të ndeshjes ndaj Arsenalit, Klopp ka folur përpara mediave, ku dhe ka ironizuar zgjedhjet e Southgate me fjalët e tij. Trajneri gjerman tha me ironi se Anglia duhet të jetë ekip super përderisa nuk ka vend për Arnold.

“Nëse Anglia nuk fton në grumbullim Trent Alexander-Arnold atëherë do të thotë që janë një ekip super.

Përgëzime për Kombëtaren angleze”, u shpreh me ironi Jurgen Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat