Interi luan ndaj Sassuolos për t’u konfirmuar si pa konkurencë në luftën për titull

Futboll

Interi luan ndaj Sassuolos për t’u konfirmuar si pa konkurencë në luftën për titull

Më: 7 prill 2021 Në ora: 17:51
Interi dhe Sassuolo

Perveq Juventusit dhe Napolit, edhe Interi dhe Sassuolo do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:45 për ta zhvilluar këtë ndeshje e cila ishte shtyrë për shkak të rasteve me coronavirus.

Me një fitore eventuale, “Neroazzurrët” do të shkëputeshin në 11 pikë ndaj Milanit që renditet në vendin e dytë.

Këto janë formacionet zyrtare:

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Darmian; Hakimi, Gagliardini, Barella, Eriksen, Young; Lukaku, Lautaro Martinez.

SASSUOLO (4-2-3-1): Advice; Toljan, Chiriches, Marlon, Rogerio; Obiang, Lopez; Traore, Djuricic, Boga; Raspadori.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat