Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit

Futboll

Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit

Më: 8 prill 2021 Në ora: 16:38
Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit

Kylian Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit sezonin 2021/22.

Kështu ka thënë gazetari i “El Chiringuito de Jugones”, Josep Pedrerol.

Nga burime të sigurta, ai ka thënë se në Madrid, janë të bindur se Mbappe do ta veshë fanellën e bardhë.

“Mbappe do të luajë në Madrid sezonin që vjen”, tha ai mes tjerash pas informatave të marra nga burime të afërta me klubin.

Mbappe ka kohë që është cak i Realit dhe duket se në vërë do të bëhet realitet.

Ai shkëlqeu mbrëmë në Champions League, duke i shënuar dy gola Bayernit në fitoren 3-2 të Paris Saint Germain në ndeshjen e parë çerekfinale në “Allianz Arena”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat