Revolucion në pagesë

Futboll

Revolucion në pagesë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 15:14
Revolucion në pagesë

Revolucion në mënyrën e pagesës!

Ekipi i Southampton në “Premier League” ka mbyllur marrëveshjen me një sponsor dhe cilësohet si historike për klubin. Risia e kësaj kontrate është se futbollistët do t’i marrin bonuset e tyre në formën e monedhave të “Bitcoin”.

Të gjithë po flasin për rritjen e frikshme të kësaj kriptmonedhe ku vetëm një “Bitcoin” kalon shifrën e 62 mijë dollarëve.

Nëse Southampton do të kalojë në “Champions”, finale Kupe ose do të fitojë trofe me rëndësi, atëherë lojtarët do të fitojnë ndjeshëm pasi vlera e “Bitcoin” pritet që të rritet frikshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat