I prekur me malarie, ylli i Arsenalit përfundon në spital

Futboll

I prekur me malarie, ylli i Arsenalit përfundon në spital

Më: 15 prill 2021 Në ora: 22:23
I prekur me malarie, ylli i Arsenalit përfundon në spital

Ylli i Arsenalit, Pierr Emerik Obamejang, është infektuar me sëmundjen e malaries.

Lajmi është konfirmuar nga vetë sulmuesi, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

Për fat të mirë, futbollisti nga Gaboni, zbulon se gëzon një shëndet të qëndrueshëm dhe shpreson që të kthehet më I fortë. Obamejang u infektua me malaria, ku ishte me ekipin kombëtar në Gabon disa javë më parë. Sulmuesi ka kaluar disa ditë në spital këtë javë dhe tashmë ndihet mirë, falë kujdesit të mjekëve, të cilët zbuluan virusin në kohë rekord.

“Përshëndetje djema, faleminderit të gjithëve për mesazhet dhe telefonatat.

Për fat të keq jam prekur nga malaria kur isha me ekipin kombëtar në Gabon disa javë më parë.  Kam kaluar disa ditë në spital këtë javë, por tashmë ndihem më mirë çdo ditë falë mjekëve të shkëlqyeshëm që zbuluan dhe mjekuan virusin kaq shpejt.

Unë me të vërtetë nuk po ndihesha mirë dy javët e fundit, por do të kthehem edhe më i fortë se kurrë së shpejti”, shkruan sulmuesi i Arsenalit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat