UEFA godet Atletico Madridin!

Futboll

UEFA godet Atletico Madridin!

Më: 15 prill 2021 Në ora: 23:43
UEFA godet Atletico Madridin!

Ndeshja kundër Chelsea në fazën e 16-të të Champions League i kushtoi shtrenjtë Atletico Madrid.

UEFA në fakt ka dënuar Colchoneros dhe në veçanti mbrojtësin Stefan Savic dhe trajnerin Diego Pablo Simeone.

I pari, i përjashtuar në ndeshjen kundër londinezëve, u skualifikua për katër ndeshje si fajtor për sjellje të dhunshme sportive, një gjendje e rënduar nga fjalët mosrespektuese që do t’i ishin drejtuar arbitrit pas kartonit të kuq.

Ai u përplas me Rudiger, duke iu drejtuar me një gjuhë ofenduese, prandaj skualifikimi ishte më i rëndë nga sa pritej.

Për teknikun, nga ana tjetër, ka një gjobë prej 10 mijë eurosh për shkak të vonesës për t’u kthyer në fushë në pjesën e dytë, një gjobë që duhet të paguhet brenda 90 ditësh.

14 mijë euro për klubin për “sjellje të papërshtatshme të ekipit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat