​Lufta për titull, Atletico përball Eibarit për tre pikë të reja, formacionet zyrtare

Futboll

​Lufta për titull, Atletico përball Eibarit për tre pikë të reja, formacionet zyrtare

Më: 18 prill 2021 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Atletico Madridi duhet të mposht Eibarin për të vazhduar kështu luftën e zjarrtë për titull me Real Madridjn dhe Barcelonën.

Skuadra e Diego Simeones momentalisht është në vendin e parë me vetëm një pikë më shumë se Real Madridi në vendin e dytë dhe katër më shumë se Barcelona në vendin e tretë.

Ndeshja ndërmjet Atletico Madridit dhe Eibarit fillon në ora 16;15 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Trippier, Savic, Gimenez, Lodi, Carrasco, Herrira, Koke, Saul, Correa, Llorente

Eibar: Dmitrovic, Burgos, Sergio, Conte, Kike, Garcia, Pozo, Arbilla, Rodriguez, Dufur, Atienza

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat