UEFA vendos për Real Madridin

Futboll

UEFA vendos për Real Madridin

Më: 23 prill 2021 Në ora: 14:39
UEFA vendos për Real Madridin

Real Madridi nuk do të përjashtohet nga Champions League.

Komiteti Ekzekutiv i UEFA u takua sot (e premte) dhe nuk mori asnjë vendim në lidhje me 12 klubet që u shkëputën për të krijuar Superligën Evropiane të dielën e kaluar.

Por po për Real Madridin, pasi Aleksander Ceferin, paralajmëroi se mund ta përjashtojë nga Champions League.

Kjo nuk do të ndodhë dhe Reali do të vazhdojë të luajë edhe këtë sezon në Ligën e Kampionëve, pasi të martën do të përballet në gjysmëfinale me Chelsean.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat