Japin siguri Vangjeli e Sadriu

Futboll

Japin siguri Vangjeli e Sadriu

Më: 30 prill 2021 Në ora: 17:34
Japin siguri Vangjeli e Sadriu

Fitoja me Bylisin solli harmoni dhe mbajti lart optimizmin tek Skënderbeu, por u pasua edhe me probleme. Më kryesori është dëmtimi i Elvi Berishës, një prej lojtarëve kyç të skuadrës së Memellit në javët e fundit.

Berisha pësoi një goditje gjatë ndeshjes me Bylisin gjë që e detyroi ta linte fushën e lojës më herët se zakonisht. Kjo është dilema, por edhe problemi më i madh i trajnerit bardhekuq që kërkon me çdo kush rikuperimin e lojtarit për ndeshjen e së dielës.

Ndaj Kastriotit mungesë e sigurt për shkak kartonësh është një prej titullarëve më të rëndësishëm, Vangjel Zguro.

Mbrojtësi i krahut të majtë mori të verdhin e katërt në takimin ndaj Bylisit, ndërsa në dilema është edhe mbrojtësi ganez Dumfur që la lojën…, ndonëse japin siguri Vangjeli e Leard Sadriu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat