Trajneri zbulim i Serie A shkon te Shakhtar Donetsk dhe përgatit blerjen e parë: Oferta 35 mln për yllin që ka rritur vetë

Futboll

Trajneri zbulim i Serie A shkon te Shakhtar Donetsk dhe përgatit blerjen e parë: Oferta 35 mln për yllin që ka rritur vetë

Më: 17 maj 2021 Në ora: 18:09
Roberto De Zerbi

Përditësime të rëndësishme në lidhje me të ardhmen e Manuel Locatelli.

Mesfushori i Sassuolo, shpjegon La Repubblica, në fakt mund të ndjekë trajnerin Roberto De Zerbi te Shakhtar Donetsk.

Tashmë objektivi dhe profili i tregut të Juventusit i ndjekur (ndër të tjera) nga Manchester City, kompania ukrainase duket e gatshme të bëhet serioze në garën për italianin dhe sipas gazetës ai tashmë ka vendosur një ofertë në pjatë për kartonin  e tij prej 35 milion eurosh.

Një ofertë mjaft e rëndësishme që dëshmon edhe njëherë për konsideratën e De Zerbi për mesfushorin e tij të lindur në 1998.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat