Plani i rrezikshëm i Serbisë për Kosovën, ja skenari!

Futboll

Plani i rrezikshëm i Serbisë për Kosovën, ja skenari!

Nga: Kemajl Goca Më: 28 maj 2021 Në ora: 13:58
Stadiumi në Zubin Potok

Të veprohet fuqishëm dhe pamëshirë ndaj garave sportive ilegale të Serbisë që zhvillohen në shtetin e Kosovës.

Të ndërhyhet në mënyrën më të ashpër të mundshme në një pjesë të Mitrovicës, Zubin Potokut dhe Zveçanit, mos të lejohet asnjë garë ilegale e futbollit, basketbollit, hendbollit, volejbollit etj.

Edicioni 2020-2021 të jetë i mbyllur për garat ilegale serbe! 

Plani i rrezikshëm i Serbisë për Kosovën, padyshim është edhe zhvillimi i garës së ashtuquajtur Kosovë e Metohi!

A po përgatitet një klub serb nga Kosova që në një të ardhme të afërt të merr pjesë në garat e Evropës por në emër të Federatës së Futbollit të Serbisë? 

A është ky një nga skenarët që mund të dal në sipërfaqe dhe të krijojë një situatë të pazakonshme?  

Kjo mund të jetë edhe një çmenduri e radhës dhe e turpshme! Është një skenar tjetër që po përgatitet nga serbët, që një ditë të kërkojnë me çdo kusht garat ilegale të legalizohen.

Federata e Futbollit të Kosovës ka reagua ditë më parë, por duhet edhe UEFA një herë e përgjithmonë të veprojë dhe t’i parandalojë garat në atë pjesë që organizohen ilegalisht dhe ta sanksionojë Federatën e Futbollit të Serbisë. Serbët po përgatisin diçka pas të ashtuquajturës Kupë Kosovë e Metohi! Mbetet të shihet!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat