Tifozët ndërpresin negociatat e klubit me italianin

Futboll

Tifozët ndërpresin negociatat e klubit me italianin

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 12:02
Tifozët ndërpresin negociatat e klubit me italianin

Xhenaro Gatuzo u largua në mënyrë surprizë nga Fiorentina teksa ende nuk kishte zhvilluar ndeshjen e pra më vjollcët. Ndasitë në merkato, bënë që klubi dhe trajneri të mbyllnin para kohe marrëveshjen. Sakaq, menjëherë pas këtij lajmi, Gatuzo u lidh me Totenhem.

Klubi anglez ishte i gatshëm t’i besonte Gatuzos, ndërsa nisën negociatata e menjëhershme.

Megjithatë, tashmë duket se nuk ka më shanse që italiani të firmosë për Spurs. Kjo jo sepse palët nuk gjejnë gjuhën e përbashkët, por për shkak të tifozëve. Ata e mbajnë ende mend Gatuzon si lojtar, kur ky i fundit bënte sherr me zëvendëstrajnerin e Totenhem.

Kështu, tifozët e Totenhem nuk ia kanë falur italianit dhe nisën menjëherë të shpërndanin në rrjetet sociale moton e tyre: “Jo Gatuzos”. Kështu, klubi vendosi që të mos dalë kundër tifozëve dhe në këtë formë, Gatuzo dhe Totenhem nuk do të bashkohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat