Lazio shumë pranë zyrtarizimit të talentit argjentinas

Futboll

Lazio shumë pranë zyrtarizimit të talentit argjentinas

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 17:51
Lazio shumë pranë zyrtarizimit të talentit argjentinas

Lazio shumë pranë zyrtarizimit të talentit argjentinas i datëlindjes 2004, Luka Romero.

Djaloshi 16-vjeçar sapo të kalojë me sukses vizitat mjekësore paraditen e së hënës, do të hedhë të zezën mbi të bardhë.

Romero konsiderohet një talent me shumë perspektivë, ndaj dhe shumë klube të rëndësishme në Europë e kishin nën vëzhgim.

Ai ka luajtur 6 ndeshje gjithsej me Mallorcan në Seguna Division sezonin e kaluar ndërsa 15 aktivizime i ka regjistruar me Mallorca B, në Kategorinë e Tretë.

Këtë të hënë Romero pritet vizitojë klinikën Paideia për të kryer ekzaminimet mjekësore, më pas do të vijë nënshkrimi i kontratës dhe udhëtimi drejt Auronzo di Cadore, ku vijojnë përgatitjet parasezonale bardhekaltrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat