Portier në moshën 88-vjeçare, po befason botën 

Futboll

Portier në moshën 88-vjeçare, po befason botën 

Nga: K.Goca Më: 29 shtator 2021 Në ora: 22:05
Portier në moshën 88-vjeçare, po befason botën 

Mosha është vetëm numër, thotë Alan Camsell,  portier 88-vjeçar nga Uellsi.

Camsell është afër dekadës së 10 -të të jetës së tij, por kjo nuk është pengesë që ai të mbrojë portën e Penrhyn Bay Stollers FC, klub lokal nga Llandudno, një vend i vogël në Uells.

Për t'i bërë gjërat më interesante, Camsell ndan dhomën e zhveshjes me nipat e shokëve të tij të skuadrës së parë.

“Kohët e fundit e kam kuptuar se jam duke u ngadalësuar, topi më ka kaluar kur jam ende duke u hedhur. Çfarë? Është vetëm argëtuese", tha Camsell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat