Derbi Dinamo - Tirana

Futboll

Derbi Dinamo - Tirana

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 18:10
Derbi Dinamo - Tirana

Tashmë janë njohur të gjithë çiftet e ekipeve që do të përballen në turin e radhës të Kupës së Shqipërisë.

Pavarësisht surprizave që ishin në ndeshjet e para, të gjithë ekiept pretendente kanë arritur që të fitojnë dhe të kalojnë më tej.

Ndeshja kryesore është derbi mes Dinamos dhe Tiranës, ndërsa Partizani dhe Vllaznia do të luajnë përkatësisht ndaj Besëlidhjes dhe Pogradeci.

Dinamo-Tirana

Besëlidhja-Partizani

Korabi-Teuta

Bylis-Skënderbeu

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat