Abraham stërvitet me grupin

Futboll

Abraham stërvitet me grupin

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 14:36
Abraham stërvitet me grupin

Abraham stërvitet me grupin, shtrëngon dhëmbët për Juventusin!

Tammy Abraham, për herë të parë që kur u kthye në kryeqytetin italian, u pa në fushën e “Fulvio Bernardini”.

Qendërsulmuesi i Romës do të jetë pjesë e ekspeditës që do të niset këtë pasdite për në Torino. Pra, anglezi do të jetë në gjendje të luajë ndeshjen e nesërme mbrëma kundër Juventusit. Ose si titullar, ose duke filluar nga stoli.

Pas dy ditëve intensive të terapisë, Abraham u stërvit me grupin këtë mëngjes në seancën e fundit, së pari në palestër dhe më pas në fushë. Së pari analiza taktike në ekranin e madh të fushës C, pastaj pjesa taktike nën syrin vigjilent të Mourinhos dhe stafit mjekësor.

Thembra e Abrahamit dha përgjigje më shumë se pozitive dhe ai është grumbulluar për ndeshjen e madhe kundër Juventusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat