Ornstein: Trajneri i Manchester Utd ende ka mbështetje

Futboll

Ornstein: Trajneri i Manchester Utd ende ka mbështetje

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 23:56
Ornstein: Trajneri i Manchester Utd ende ka mbështetje

Manchester United pësoi disfatë 4-2 ndaj Leicester në King Power Stadium, në duelin e xhiros së tetë në Premier Ligë.

“Djajtë” tani janë pa fitore në tri ndeshjet e fundit në Premier Ligë, kurse ka vetëm një fitore në pesë ndeshjet e fundit në të gjitha garat.

Pas këtyre rezultateve të dobëta, presioni është tek menaxheri Ole Gunnar Solskjaer dhe janë shtuar zërat për një largim të mundshëm të norvegjezit nga posti i menaxherit të “djajve”.

Sidoqoftë, raportet e fundit sygjerojnë se Solskjaer ka mbështetjen e plotë nga bordi i klubit anglez.

“Siç qëndrojnë gjërat, pozicioni i Ole Gunnar Solskjaer si menaxher i Manchester United kuptohet se është 100% i sigurt. Megjithë funksionimin e dobët të formës, ai ende ka mbështetje nga bordi i MUFC”, ka shkruar David Ornstein nga ‘The Athletic’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat