Vendi organizator i Botërorit të Klubeve, Emiratet Bashkuara Arabe

Futboll

Vendi organizator i Botërorit të Klubeve, Emiratet Bashkuara Arabe

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 10:58
Vendi organizator i Botërorit të Klubeve, Emiratet Bashkuara Arabe

Botërori i radhës i klubeve do të luhet në Emiratet e bashkuara Arabe në muajin e parë të vitit 2022, ndërsa datat se kur do të mbahet ky turne do të përcaktohen në vijim.

Kjo është bërë e ditur sot nga vetë FIFA, përmes një postimi në rrjetin social Twitter.

Japonia, e cila do ta organizonte Botërorin e Klubeve, u tërhoq për shkak të pandemisë.

Për herë të parë Botërori i Klubeve do të organizohet me 24 skuadra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat