E njohur si bisha, futbollistja më e bukur, që po çmend të gjithë

Futboll

E njohur si bisha, futbollistja më e bukur, që po çmend të gjithë

Nga: Kemajl Goca Më: 21 tetor 2021 Në ora: 11:54
E njohur si bisha, futbollistja më e bukur, që po çmend të gjithë

A është kjo futbollistja më e bukur në botë?

Agata Isabella Centasso luan për Venezian dhe tërheq vëmendjen si brenda dhe jashtë fushës.

Ajo u "zbulua" nga gazetari i famshëm italian Gianluca Dimarcio dhe tani Agata është bërë e njohur gjerësisht, madje e konsiderojnë atë futbollisten më të bukur në botë!

Image

Vajza 31-vjeçare i ngjan një modeleje në rrjetet e saj sociale, por ajo në fakt luan futboll. Ajo luan për Venezian dhe mediat italiane e përshkruajnë atë si një mesfushore klasike, e cila mbështetet në guximin dhe forcën.

Image

Edhe pse numri i ndjekësve në Instagramin e saj po rritet vazhdimisht për shkak të pamjes së saj, Agata ka pseudonimin ‘Bisha’.

Image

“Nofka u shpik nga babai im kur isha më e re. Kam qenë shumë e gjallë si fëmijë, gjë që më vonë u reflektua në fushën e futbollit’, - tha Agata.
Vetëm në moshën 20 vjeçe ajo filloi të luajë futboll.

Image

Mediat italiane e përshkruajnë Agata -n si një vajzë shumë të butë "derisa me të dalë në fushën e futbollit", bëhet si "bishë"!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat