Shqetësime në Mal të Zi, shumë larg Kosovës! 

Futboll

Shqetësime në Mal të Zi, shumë larg Kosovës! 

Nga: Kemajl Goca Më: 22 tetor 2021 Në ora: 23:14
Shqetësime në Mal të Zi, shumë larg Kosovës! 

Mali i Zi për klube renditet në vendin e 53-të, pozitë katastrofë në renditjen e UEFA-s, vetëm Andorra dhe San Marino më të dobëta.

Shqetësime në Mal Zi, shumë larg Kosovës! 

“Në listën që u përditësua sot, Mali i Zi ka 4665 pikë, që është performanca e dobët e klubeve në skenën evropiane nga katër vitet e mëparshme.

Përballë Malit të Zi janë Islanda (5.375 pikë), por edhe Gjibraltari (5.416), Uellsi (5.500), Estonia (6.041), Lihtenshtajni (6.500)...

Sipas performancës së klubeve në katër vitet e mëparshme, Serbia është në vendin e  12-të në Evropë (29,195 pikë), Kroacia është në vendin e 15-të (24,900), Sllovenia e 3-ta (14,500), ndërsa Kosova në vendin e 39-të vendi (8166)”, shkruan media malazeze “Vijesti”.

Shqipëria është e 42-ta me 8.000. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat