West Ham fiton ndaj Tottenhamit

Futboll

West Ham fiton ndaj Tottenhamit

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:14
West Ham fiton ndaj Tottenhamit

West Ham ka shënuar fitore në shtëpi në derbin londinez ndaj Tottenhamit.

Vendasit ia dolën të arkëtojnë pikët e plota duke fituar me rezultat minimal 1:0.

Pjesa e parë u mbyll ashtu siç nisi, ngase asnjëra skuadër nuk i konkretizoi rastet pavarësisht shanseve.

Posedimi ishte i barabartë me Spurs më të rrezikshëm, por të pasuksesshëm.

Në pjesën e dytë, ishte West Ham që gjeti rrugën drejtë golit duke shënuar përmes Michail Antonio që mori një harkim të bukur nga Cresswell.

Ky gol ishte i mjaftueshëm për West Hamin që të arkëtojë pikët e plota.

Me këtë fitore, West Ham ngritët në pozitën e katërt me 17 pikë, derisa Tottenham bie në vendin e gjashtë me 15 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat