Barcelona dëshiron shitjen e Luuk de Jong

Futboll

Barcelona dëshiron shitjen e Luuk de Jong

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 13:12
Luuk de Jong

Ishte nënshkrim në momentet e fundit që askush nuk e kuptoi, por trajneri Ronald Koeman e mbështeti.

Sulmuesi Luuk de Jong erdhi nga Sevilla, por paraqitjet kanë lënë shumë për të dëshiruar dhe tani Barcelona synon ta shesë.

Barcelona dëshiron të përforcojë sulmin gjatë janarit, andaj do provojnë ta dërgojnë në janar, në mënyrë që të mos këtë më shumë minuta.

Me shkarkimin e Koeman, Xavi Hernandez ka arritur marrëveshje me klubin blaugranas dhe e do shitjen e holandezit sa më shpejtë.

Besiktas thuhet se ka interesim për De Jong, derisa Barcelona mund ta transferojë Rahem Sterling në shkëmbim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat