Politano rezulton pozitiv me COVID-19

Futboll

Politano rezulton pozitiv me COVID-19

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 11:24
Matteo Politano

Sulmuesi italian ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Matteo Politano është infektuar me virus në prag të ndeshjes që Napoli e zhvillon ndaj Interit.

Napoli përmes një komunikate ka bërë të ditur për infektimin e Politanos.

“SSC Napoli informon se Matteo Politano ka rezultuar pozitiv me Covid-19 pas një testi të kryer dje”, thuhet në një deklaratë të klubit”.

“Lojtari, i cili ka marrë të dyja dozat e vaksinës, është asimptomatik dhe është i izoluar në shtëpinë e ti”, shkroi klubi në komunikatë.

Napoli përballet nesër me Interin nga ora 18:00, dhe Politano do të jetë një mungesë e rëndësishme e Luciano Spallettit.

Hirving Lozano pritet të startojë në sulmin e Napolit së bashku me Victor Osimhen dhe Lorenzo Insigne.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat