Juventus interesohet për Depayn

Futboll

Juventus interesohet për Depayn

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 18:02
Memphis Depay.

Klubi italian po synon të bëjë përforcime në repartin ofanzivë.

Skuadra e Juventusit duket se nuk është e kënaqur me opsionet që ka momentalisht në repartin e sulmit.

Zonja e Vjetër tashmë është duke monitoruar disa futbollistë që të transferojë njërin prej tyre në fund të edicionit

Sipas ‘El Nacional’, në mesin e të preferuarve te ‘Bianconerët’ është futbollisti i Barcelonës, Memphis Depay.

Depay iu bashkua Barçës verën e kaluar si futbollistë i lirë, por nuk ka treguar formë të mirë në ndeshjet e fundit dhe gjiganti spanjoll është i hapur për shitjen e tij.

Juve është e gatshme të shpenzojë për blerjen e holandezit, dhe gjasat janë të mëdha që ai të largohet nga “Camp Nou”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat