Mirlind Daku shënon në ndeshjen dramatike në Kroaci 

Futboll

Mirlind Daku shënon në ndeshjen dramatike në Kroaci 

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:01
Mirlind Daku shënon në ndeshjen dramatike në Kroaci 

Ish futbollisti i Llapit nga Podujeva dhe Ballkanit të Therandës, Mirlind Daku, shënon në minutën e 88-të, në ndeshjen dramatike në Kampionatin e Kroacisë.

Daku me Osjekun shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Lokomotivës së Zagrebit.    

Mysafirët kaluan në epërsi me golin e Sandra Kulenoviqit (9’) pas asistimit të shqiptarit Enis Çokaj, ndërsa Darko Nejashmiq (40’) barazoi rezultatin, kurse fitoren vendasve e siguruan Mirlind Daku (88’) e Ivan Fioliç (90+6).

Në minutën e 79-të, Daku futet në lojë dhe rezultoi suksesshëm për Osijekun, duke shënuar fitore të madhe para shikuesve të vet.

Për Lokomotivën u paraqit standard Enis Çokaj i cili u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhëve në minutën e 90+3 dhe Arbër Hoxha e Indrit Tuci futen në minutën e fundit, por pa sukses, dolën duarthatë nga Osijeku. 

Pas javës së 17-të në Kampionatin e Kroacisë, Osijeku kryeson me 34 pikë, ka katër më shumë e një ndeshje se Rijeka e dyta. Lokomotiva është e pesta me 22 pikë nga 17 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat