Klopp e admiron Ramseyn

Futboll

Klopp e admiron Ramseyn

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:53
Aaron Ramsey

Juventusi shpreson se admirimi i Jurgen Klopp për Aaron Ramsey do të çojë në një ofertë nga Liverpool për mesfushorin në janar, sipas ESPN.

30-vjeçari është nën kontratë deri në vitin 2023, por Ramsey mund të vihet në dispozicion për transferim pasi ka pasur vështirësi për të hyrë në ekipin e parë që nga ardhja e tij.

Burimet i thanë ESPN-së se Klopp e ka mbajtur prej kohësh Ramsey me respekt të lartë dhe ka konsideruar zyrtarizimin e këtij interesi kur uellsiani u largua nga Arsenali për në Juventus në vitin 2019. Liverpool-it i ka munguar numrat në mesfushë pasi dëmtimet e komplikuan largimin e Georginio Wijnaldum në Paris Saint-Germain në verës.

Disa klube të Premier Ligës janë lidhur me Ramsey duke përfshirë West Ham, Crystal Palace, Newcastle dhe Leicester City dhe Juventus shpresojnë se Liverpool do ta shtojë veten në atë listë në javët e ardhshme, pasi klubi i Serisë A kërkon klube konkurruese për të rritur tarifën deri në siguroni lojtarin.

Ramsey ka qenë gjithmonë i vendosur për të bërë një sukses të kohës së tij në Serie A, por ai ka bërë pesë paraqitje në total 112 minuta që kur Massimiliano Allegri mori drejtimin në verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat