Roma merr goditje

Futboll

Roma merr goditje

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 15:57
Lorenzo Pellegrini

Mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini ka pësuar një dëmtim në kuadricepsin e djathtë dhe thuhet se do të mungojë për 30 deri në 40 ditë, që do të thotë se do të humbasë pjesën tjetër të vitit 2021.

“Giallorossi” po përgatiten për një orar të ngjeshur përpara Krishtlindjeve, por trajneri Jose Mourinho duhet të përballojë pa kapitenin Pellegrini për pjesën e mbetur të vitit.

25-vjeçari u zëvendësua pas 15 minutave të fitores 1-0 ndaj Torinos të dielën, kur u zëvendësua nga Carles Perez në fazën fillestare të përplasjes në Olimpico.

‘Sky Sport Italia’ raporton se Pellegrini kishte teste mjekësore sot, të cilat zbuluan një dëmtim në kuadricepsin e djathtë.

Raporti nga Angelo Mangiante pretendon se kapiteni i Romës do të qëndrojë jashtë për 30 deri në 40 ditë dhe kështu nuk do të kthehet deri në janar.

Roma aktualisht po përgatitet të luajë kundër Bolonjës në Renato Dall’Ara të mërkurën, duke synuar të ndërtojë një seri prej tre fitoresh radhazi në të gjitha garat.

Roma ka mbajtur tre portën e paprekur në kërcim, duke përfshirë fitoret në Serie A kundër Genoas dhe Torinos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat