Trajneri gjerman është një admirues i ish-lojtarit të Fiorentinës

Futboll

Trajneri gjerman është një admirues i ish-lojtarit të Fiorentinës

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 19:34
Trajneri gjerman është një admirues i ish-lojtarit të Fiorentinës

Chelsea vazhdon të jetë i interesuar për nënshkrimin me yllin e Juventusit, Federico Chiesa, i cili mund të largohet nga Bianconerët pas vetëm dy sezonesh.

Fabrizio Romano foli në podkastin e tij ‘Here Ëe Go’, duke pohuar se trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel, do të ishte i kënaqur nëse klubi do të nënshkruante me italianin. 

Sipas gazetarit Romano,  trajneri gjerman është një admirues i ish-lojtarit të Fiorentinës.

Chiesa është futbollist i rëndësishëm i Juventusit dhe Italisë që kur u bashkua me Bianconerët, ndërsa i ndihmoi Azzurrët të fitonin Kampionatin Evropian.

Ai shënoi 14 gola dhe kontribuoi me 11 asistime në sezonin e tij të parë me gjigantët torinezë, ndërsa deri tani ka tre gola dhe tre asistime.

Duket se gjasa që Juventusi të shesë lojtarin e tyre janë të vogla, por ka një kusht që mund të bëhet i rëndësishëm për të dyja skuadrat, transmeton Telegrafi.

La Gazzetta dello Sport shkuan se një mori lojtarësh mund të duhet të largohen nëse “Zonja e Vjetër” nuk kualifikohet në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat