Reagon Ancelotti: Mourinhos duhet t’i jepet kohë te Roma

Futboll

Reagon Ancelotti: Mourinhos duhet t’i jepet kohë te Roma

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 18:07
Carlo Ancelotti

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka theksuar se Jose Mourinhos duhet t’i jepet ‘kohë’ te Roma.

Ancelotti u largua nga Serie A në dhjetor 2019, kur u zëvendësua nga Gennaro Gattuso në Napoli, dhe që atëherë ai ka kaluar një vit e gjysmë te Everton, përpara se t’i bashkohej Real Madridit në korrik të këtij viti.

Ai u kthye në kryeqytetin spanjoll, ku më parë fitoi Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit, Kupën e Botës për Klube FIFA dhe Superkupën e UEFA-s.

Ancelotti përgatitet të përballet me Interin në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme dhe për këtë arsye ka një sy në përplasjen mes Romës dhe Nerazzurrëve në Olimpico këtë fundjavë.

Trajneri veteran vuri në dukje se trajneri i vendasve, Mourinho, i cili fitoi trefishin me Interin në sezonin 2009-10, ka ‘rikthyer entuziazmin’ në kryeqytetin italian dhe shpreson që trajneri portugez të marrë mbështetjen e nevojshme për të ndihmuar në shndërrimin e Giallorossi në një fitues. ekipi.

“Interi po bën shumë mirë”, tha Ancelotti në një konferencë shtypi përpara ndeshjes kundër Real Sociedad në La Liga".

“Roma është në një moment tranzicioni. Mourinho sapo ka ardhur, ai ka sjellë entuziazëm dhe ne duhet t’i japim atij kohë”, ka theksuar tekniku italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat