Berisha largohet nga Prishtina

Futboll

Berisha largohet nga Prishtina

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:08
Berisha largohet nga Prishtina

Besart Berisha është larguar nga FC Prishtina, dy muaj e gjysmë pasi erdhi në kryeqytet.

Sulmuesi 36-vjeçar debutimin me kampionen në fuqi të Kosovës e bëri kundër Dritës në Gjilan. Ai në atë ndeshje luajti 15 minuta.

Erdhi me shumë bujë dhe ishte një prej transferimeve senzacionale të bëra në Superligën e Kosovës, por Berisha u paraqit vetëm në tri ndeshje me Prishtinën, edhe ato si rezervist, me shumë pak minutazhë.

Berisha ka një karrierë të bujshme në Gjermani, Norvegji, Danimarkë, Angli, Australi e Japoni, me Kombëtaren e Shqipërisë dhe Kosovën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat