Atalanta paguan 22 milion euro dhe bonuse

Futboll

Atalanta paguan 22 milion euro dhe bonuse

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 22:33
Atalanta paguan 22 milion euro dhe bonuse

Dhurata e Krishtlindjeve vjen nga Atalanta per tifozet e saj! Siç raporton SKY Sport, bergamasket sapo kane arritur marreveshjen per  Jeremie Boga.

Pak më shumë se dy javë më parë oferta e parë e klubit të Bergamos për lojtarin e Fildishtë, për të cilën ka pasur edhe interesimin e Shakhtarit, Roberto De Zerbi. Tani Sassuolo dhe Atalanta kanë arritur një marrëveshje për 22 milionë euro plus bonuse. Boga do të shkojë te ekipi i Gasperinit, një transferim i shumëpritur nga krahu.

“Me kokën e tij tani ai as nuk e di se ku është, ndoshta kjo bisedë për të nga korriku ndoshta nuk mund t’i mbajë jashtë dhe ndoshta ai i kthen në shfaqjet e tij.

Ai është një djalë i madh dhe një lojtar i madh, ne të gjithë e njohin për cilësitë e tij që ka”, tha Dionisi pas ndeshjes së tij të fundit.

Ajo humbje 3-0 kundër Bolonjës eshte ndeshja e fundit e Jeremie Boga me Sassuolo. Destinacioni i ri është Atalanta e Gasperinit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat