Bayerni e kërkon yllin italian

Futboll

Bayerni e kërkon yllin italian

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 12:51
Bayerni e kërkon yllin italian

Lorenzo Insigne është pjesë e Napolit prej vitit 2009, me ekipin jugor ka fituar dy Kupa Italie dhe një Superkupë, teksa verën e fundit u shpall kampion Europe me kombëtaren italiane.

Kapiteni ndodhet në vitin e fundit të kontratës, por rinovimi nuk po vjen. Sulmuesi kërkon rritje rroge për të firmosur marrëveshjen e re, por presidenca e Napolit mendon ndryshe.

Toronto e pëlqen dhe është gati t’i dhurojë rrogën e dëshiruar për ta transferuar në MLS, por 30-vjeçari preferon të mbetet pjesë e futbollit europian.

GDS raporton se në garë për Insignen është futur Bayern Munchen. Drejtuesit gjermanë kanë raporte pozitive me presidentin De Laurentiis dhe po synojnë të arrijnë një akord me të.

Insigne ka luajtur në 15 ndeshje në Serie A këtë sezon me skuadrën e Spallettit, duke numëruar katër gola dhe pesë asiste deri tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat