​Kuptuan që u shkarkua nga Evertoni, kështu reaguan tifozët e Liverpoolit për Benitezin në tribuna

Futboll

​Kuptuan që u shkarkua nga Evertoni, kështu reaguan tifozët e Liverpoolit për Benitezin në tribuna

Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:24
Foto ilustrim

Evertoni të dielën njoftoi se ka marr vendimin për ta shkarkuar trajnerin spanjoll Rafael Benitez.

Ky vendim i skuadrës angleze erdhi pas rezultateve jo të mira të Evertonit në Premier Ligë.

Lajmi për shkarkimin e Benitezit arriti deri te tifozët e Liverpoolit të cilët ishin në tribunat e “Anfiedl Road” duke e sjikuar ndeshjen ndaj Brentfordit dhe ata reaguan duke e kënduar emrin e tij. 

Emri i spanjollit u kënduar në kor në shenjë respekti për sukseset e tij të arritura sa ishte trajner i Liverpoolit.

Ndryshe, Benitez arriti të fitojë vetëm 10 nga 22 ndeshjet e tij në krye të Evertonit dhe i la ata në vendin e 16-të në Premier Ligë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat