FIFA ndanë çmimin special për Ronaldon

Futboll

FIFA ndanë çmimin special për Ronaldon

Më: 17 janar 2022 Në ora: 20:50
Cristiano Ronaldo.

FIFA ka ndarë një çmim special për Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo ka shënuar 115 gola me kombëtaren e tij, duke u bërë golashënuesi më i mirë në kompeticionet e FIFA me kombëtare.

Për  këtë të arritur, FIFA i ka ndarë Ronaldos një çmim special “FIFA SPECIAL AWARD”.

Presidenti i FIFA i ka thënë Ronaldos se ky çmim special po ndahet për një lojtar special.

Ronaldo të ketë mundësi të shënojë edhe më shumë gola për kombëtaren e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat