Juventus demolon Sampdorinë, kualifikohet në çerekfinale

Futboll

Juventus demolon Sampdorinë, kualifikohet në çerekfinale

Nga: K.G. Më: 18 janar 2022 Në ora: 22:53
Juventus demolon Sampdorinë, kualifikohet në çerekfinale

Skuadra Juventusit pa ndonjë problem e ka mposhtur me rezultat 4:1 Sampdorinë, duke u kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë. 

Juve ka treguar lojë shumë më të mirë dhe si fryt i kësaj shënuan edhe fitore të thellë. 

Mysafirët nga Genoa nuk patën fuqi që t'i kundërvihen vendasve të disponuar për lojë. 

Për Juventusin shënuan Cuadrado (25'), Rugani (52'), Dybala (67') e Morata (77') dhe për Sampdorinë realizoi Conti (63').

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat