Komentatori bërtet si i çmendur për shqiptarin e Kosovës, gol Atletico Madridit 

Futboll

Komentatori bërtet si i çmendur për shqiptarin e Kosovës, gol Atletico Madridit 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 janar 2022 Në ora: 22:31
Komentatori bërtet si i çmendur për shqiptarin e Kosovës, gol Atletico Madridit 

Komentatori bërtet si i çmendur për golin e shqiptarit me prejardhje nga Kosova, Adnan Januzaj. 

Atletico Madridi eliminohet nga Kupa e Mbretit, pëson humbje me rezultat 2:0 në konak të Sociedadit.  

Januzaj nga afërsia shënoi me kokë për epërsinë e Sociedadit pikërisht në minutën e 33-të. 

Një veprim i bukur, Januzaj godet me kokë e topi qëllon shtyllën e djathtë duke u futur në rrjetë dhe në anën tjetër trajneri Diego

Simeone ka qenë shumë i nervozuar.

Sorloth në minutën e 47-të vulosi fitoren në 2:0.

Sociedad  kualifikohet në çerekfinale e Atletico eliminohet. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat