Nuk është vetëm shitja e Tanguy Ndombele

Futboll

Nuk është vetëm shitja e Tanguy Ndombele

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:55
Nuk është vetëm shitja e Tanguy Ndombele

Nuk është vetëm shitja e Tanguy Ndombele në planet e Tottenham-it të Antonio Conte-s.

Spurs, në fakt, duan të jenë protagonistë në dhjetë ditët e fundit të merkatos së dimrit dhe, sipas The Sun, janë gati të hidhen në sulm për dy objektiva.

I pari është Adama Traore, për të cilin Wolves ka refuzuar një ofertë prej 18 milionë eurosh.

Do të duhet një shifër më e lartë se 20 milionë, gjysma e asaj që londinezët do të duhet të shpenzojnë për Diego Carlos, mbrojtës brazilian i Sevilla-s, që pëlqehet edhe nga Newcastle.

Bardhezinjtë kanë ofruar 35 milionë euro, por spanjollët do ta shisnin një nga titullarët e skuadrës vetëm për 40-45 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat