Allegri konfirmon largimin e Ramsey

Futboll

Allegri konfirmon largimin e Ramsey

Më: 22 janar 2022 Në ora: 14:45
Allegri konfirmon largimin e Ramsey

Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit, konfirmoi këtë të shtunë largimin e Aaron Ramsey-t në këtë merkato.

Mesfushori uellsian prej ditësh është në bisedime me Juventusin për të shkëputur kontratën, duke mos qenë pjesë e zgjedhjeve të trajnerit.

Ramsey, mbërriti në vitin 2019 dhe nuk arriti kurrë të fitojë terren, dhe tani është në rrugëdalje.

Ditët e fundit lojtari ka qenë larg për shkak pozitiv për Covid-19, por i pyetur për mungesat dhe rikthimet, ka dalë vetë trajneri.

“Ai është negativ, nuk është me ekipin, ai po largohet”, tha ai për Ramsey.

Parashikohet një rikthim i Ramsey në Premier League, me interes nga Newcastle dhe Aston Villa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat