E konfirmon edhe Igli Tare

Futboll

E konfirmon edhe Igli Tare

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:09
E konfirmon edhe Igli Tare

Janë momente shumë të nxehta për të ardhmen e Vedat Muriqit. Sulmuesi pritet të largohet nga Lacio dhe destinacioni i mundshëm për të është Spanja.

Kosovari përfliet se do të transferohet tek Majorka dhe këtë zëra i ka përforcuar drejtori sportiv i lacialëve, Igli Tare.

“Ne jemi duke negociuar me Majorkën dhe janë ende disa elementë që mungojnë përpara se të arrihet një marrëveshje.

Me Lacion, Muriqi u aktivizua 43 ndeshje që nga viti 2020, ku realizoi vetëm 2 gola. Muriqi do të jetë përforcimi i dytë i skuadrës së Majorkës në merkaton aktuale teksa më herët firmos portieri Serxhio Riko.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat