Shkëlqimi i Armando Brojës me Southamptonin

Futboll

Shkëlqimi i Armando Brojës me Southamptonin

Më: 27 janar 2022 Në ora: 15:31
Shkëlqimi i Armando Brojës me Southamptonin

Shkëlqimi i Armando Brojës me Southamptonin, aty ku është i huazuar nga Chelsea ka zgjuar interesim të madh nga disa skuadra të mëdha evropiane, e sidomos atyre angleze.

Trajneri i Chelseat Thomas Tuchel është duke e shikuar me kujdes rritjen e yllit të Kombëtares së Shqipërisë dhe do të vendosë nëse do ta kthejë në skuadër për sezonin e ardhshëm, por për Brojën interesim të madhe kanë shprehur edhe West Ham United dhe së fundi edhe Neëcastle United që janë të gatshëm të paguajnë shifra të majme parash, përcjellë KosovaPress.

Shqiptari ka shtatë gola në 21 paraqitje për Southamptonin këtë sezon dhe “Magpies” thuhet se kanë bërë një ofertë prej 40 milionë eurosh për ta sjellë atë në “St. James' Park”, raporton “Tuttomercatoëeb”.

Sidoqoftë, kjo e ka detyruar Southamptonin të bëjë gjithashtu një ofertë të madhe për ta mbajtur lojtarin në bregun jugor, që do të thotë se një luftë midis dy klubeve do të ndodhë për pjesën e mbetur të afatit kalimtar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat